landscape-2685875_1920

A może… Beskidy?

Szukasz odpowiedniego miejsca na urlop? Góry to zawsze dobry kierunek! A ponieważ w Polsce możemy wybierać spośród najróżniejszych pasm górskich, każdy może znaleźć swoje ulubione miejsce na ziemi. Beskidy Śląskie są jednymi z niższych gór (ich najwyższy szczyt, Skrzyczne ma 1 257 m) – są więc górami mniej wymagającymi, ale niech nikogo to nie zwiedzie. Pomimo że szlaki swoją trudnością ustępują Tatrom, nadal wymagają od turystów kondycji i wytrwałości.

Beskid Śląski jest doskonałym kierunkiem dla narciarzy, posiada bowiem wiele wyciągów i tras narciarskich, a aż 40 km nartostrad znajduje się w samym Szczyrku. A gdy dodamy do tego, trasy biegowe, rowerowe, czy możliwość wynajmu quadów, otrzymamy prosty wynik: w Szczyrku nie sposób się nudzić. Warto więc zarezerwować kilka dni i wybrać się do samego serca Beskidu Śląskiego. Jednak gdzie się zatrzymać?

Nocleg w apartamencie

Odpowiedzią jest możliwość wynajmu apartamentów w Beskidach. Meta Apartamenty to mieszkania o wysokim standardzie, które zapewniają swobodę oraz prywatność dokładnie taką, jaką otrzymalibyśmy, mieszkając w swoim wygodnym mieszkaniu. Co więcej, korzystając z oferty Meta Apartments, wszystkie atrakcje znajdującego się niedaleko Hotelu Meta stoją otworem.

Nie trzeba więc szukać dobrych restauracji, ponieważ do dyspozycji otrzymamy aż cztery hotelowe. A oprócz nich pełny dostęp do strefy SPA & Wellness, gdzie możemy skorzystać z krytego basenu, jacuzzi oraz saun, a także zapisać się na zabiegi relaksujące i upiększające (część z nich oparta jest na winie!).

Poszukujący nowych wrażeń na pewno ucieszą się z możliwości wynajmu różnorodnego sprzętu sportowego. Od standardowych nart, przez narty biegowe, quady, segwaye, buggy po rowery elektryczne. Nie musisz inwestować w nowy sprzęt, by przekonać się, który sport jest dla ciebie najlepszy! Meta Apartamenty znajdują się zaledwie 50 m od najbliższego wyciągu narciarskiego na Skrzyczne.

Oczywiście, nie możemy zapominać o samych apartamentach. W końcu, gdy decydujemy się na wynajem apartamentów w Beskidach, oczekujemy konkretnego poziomu luksusu. I dokładnie go dostaniemy. Meta Apartamenty to mieszkania o najwyższym standardzie, dostosowane do różnej ilości gości. Mają nie tylko pełne wyposażenie, razem z aneksem kuchennym, ale także gwarantują dostęp do prywatnych balkonów i tarasów, z których rozciąga się piękny widok.

Do wyboru mamy aż cztery rodzaje apartamentów, uzależnionych od ilości osób. Dla 2-3 osób przeznaczyliśmy apartamenty typu Meta Apartments Luxe oraz De Luxe. Z kolei dla większej rodziny lub grona przyjaciół mamy apartamenty na 4-5 osób: Meta Apartments Studio Rodzinne oraz Studio Rodzinne Plus.

Każdy z apartamentów posiada możliwość rozdzielenia łóżek dwuosobowych na dwa pojedyncze (lub odwrotnie, połączenia ich), a także dołożenia dodatkowej dostawki do spania.

Kiedy warto wynająć apartament?

Wynajem apartamentów Beskidy jest dobrą decyzją, jeżeli wolimy mieszkać bardziej na uboczu, nie narażając się na zbyt dużą ilość turystów wokół siebie (choć kierując się do turystycznego miasta, jakim jest Szczyrk, musimy mieć na względzie, że nie uciekniemy od ludzi zupełnie). Zdecydowanie łatwiej jest jednak odseparować się od innych, gdy wynajmujemy mieszkanie, a nie pokój w hotelu.

Apartamenty mają jednak jeden minus – nie mają wszystkiego bezpośrednio w tym samym budynku. W hotelu możemy wyjść z pokoju w szlafroku i udać się bezpośrednio do SPA, podczas gdy z apartamentów musimy jednak pokonać te kilkadziesiąt metrów przez miasto. Wszystko więc zależy od tego, czego oczekujemy od wyjazdu.

Wybierając się z myślą o codziennym korzystaniu z uroku saun czy masaży, wygodniejszy zdecydowanie będzie pokój hotelowy. Ale jeżeli 90% czasu spędzimy na szlaku, niepewni czy w ogóle znajdziemy czas, żeby zajrzeć do strefy SPA & Wellness, apartamenty będą doskonałym i satysfakcjonującym wyborem.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *